وبلاگicon

سه تار - مطالب شهریور 1393

بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما

تور موسیقی کیوان ساکت در شهرستان‌ها / کتاب ˝ردیف کاربردی˝ منتشر می‌شود

دسته بندی: اخبارموسیقی،
کیوان ساکت، آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار به هنرآنلاین، گفت: هم‌اکنون در تدارک و برنامه‌ریزی برای برگزاری کنسرت در شهرستان‌ها هستم و قرار است اواسط مهر در رشت، یزد و .... به اجرای برنامه بپردازم.

ساکت در ادامه درباره این کنسرت‌ها گفت: در این کنسرت‌ها قطعاتی از ساخته‌های خودم را برای مخاطبان اجرا می‌کنم و بخشی از آن به بداهه‌نوازی و تک‌نوازی اختصاص دارد.

این نوازنده با اشاره به اینکه کتاب "ردیف کاربردی" به زودی منتشر می‌شود، خاطرنشان کرد: این کتاب در مراحل نهایی قرار دارد و شامل 40 صفحه است. متاسفانه ردیف‌هایی که امروزه تدریس می‌شود کاربردی نیستند و فقط جنبه آموزشی دارند.

کیوان ساکت در ادامه تاکید کرد: این ردیف‌ها اصلا جنبه اجرایی ندارند به همین دلیل این کتاب که برای هنرجویان دوره متوسطه در نظر گرفته شده است شامل ردیف‌هایی است که برای هنرجویان هم جنبه آموزشی و هم جنبه اجرایی دارد.

این آهنگساز افزود: هدفم از انتشار این کتاب این است که هنرجویان با ردیف‌هایی که لازمه تدریس هستند آشنا شوند و بتوانند در آینده از آن‌ها استفاده کنند. همچنین این کتاب مختصر است زیرا نمی‌خواهم هنرجویان دلزده شوند.

کیوان ساکت اولین شخصی بود که خدمات و تلاش‌های استاد قنبری مهر، استاد بی‌بدیل سازسازی را درک کرد و کوشید تا شیوه استاد را در ساختن تار و سه تارهای جدید اشاعه دهد و در این راه توانسته است با تشویق سازندگان و توجیه آنها، این شیوه عملی را در اکثر شهرهای ایران رواج دهد.

ساکت کوشیده است نگرشی علمی‌تر به موسیقی و نوازندگی ایرانی داشته باشد و در نواختن تار و ابداع تکنیک‌های نو پس از استاد وزیری ابداعات و تغییراتی ایجاد کند که امروزه علاقه‌مندان بسیاری یافته است.

این صفحه را به اشتراک بگذارید داغ کن - کلوب دات کام
نظرات ()
تاریخ : 1393/06/31

پرونده «شجریان» روی میز منتقدان

دسته بندی: اخبارموسیقی،
1411216305740_12

در نخستین شماره از مجله «کتاب هفته خبر» در مطلبی با عنوان «کمی فرشته، کمی شیطان»، نگاهی منتقدانه به آخرین آثار همایون شجریان خواهد شد.

منتشرکنندگان این مجله به سردبیری سیدعبدالجواد موسوی‌ اعلام کرده‌اند که در این پرونده تلاش شده با نگاهی فارغ از جهت‌گیری‌های غرض‌ورزانه، به نقد منصفانه آخرین کارهای همایون شجریان پرداخته شود.

مجله «کتاب هفته خبر» قرار است به‌ صورت هفتگی روی دکه‌های روزنامه‌فروشی و در کتاب‌فروشی‌های معتبر قرار بگیرد، شامل بخش‌های مختلفی است که از آن جمله می‌توان به یادداشت‌های هفتگی، پرونده ویژه، ادبیات، معرفی کتاب و… اشاره کرد.

در یادداشت‌های هفتگی نخستین شماره مجله، مرتضی کاخی از سیمین بهبهانی یاد کرده است، صادق زیباکلام به بهانه کمپین «آب یخ» مقاله‌ای در باب رویکرد دوسویه ما ایرانیان به غرب نوشته، سعید لیلاز از ریشه تاریخی نگاه منفی ایرانیان به بریتانیا نوشته است و… .

پرونده ویژه شماره اول «کتاب هفته خبر»، پرونده‌ای است مختصر درباره مرگ‌های موهن و ارزان. در بخش ادبیات، به احترام زنده‌یاد سیمین بهبهانی گزیده‌ای از شعر شاعران نامدار برای او از جمله بهاءالدین خرمشاهی، محمد قهرمان، شیون فومنی، خسرو احتشامی و… گردآوری شده است. اسدالله امرایی نیز داستان کوتاهی از لیدیا دیویس را برای بخش ادبیات ترجمه کرده است.

کتاب «هایدگر در ایران» اثر بیژن عبدالکریمی نیز مهمان مختصر نخستین شماره کتاب هفته است؛ شامل گفت‌وگو با مولف و دو یادداشت از سید مجید کمالی و حامد زارع در نقد اثر.

یکی از بخش‌های این مجله، بخشی است با عنوان «در معیت پرزیدنت روحانی» به قلم سردبیر نشریه سیدعبدالجواد موسوی؛ این بخش که شرح همراهی موسوی با کاروان ریاست‌جمهوری در سفرهای استانی رییس‌جمهور است و ظاهرا قرار است به‌صورت سریالی در نشریه به چاپ برسد، با لحنی مطایبه‌آمیز به رشته تحریر درآمده است.

مجله «کتاب هفته خبر» که حسین واحدی‌پور مدیر مسئول آن است، هفته‌نامه‌ای است درباره ادبیات، فرهنگ، هنر و جامعه که هر هفته با قیمت چهار هزار تومان روی کیوسک‌های مطبوعاتی و در کتابفروشی‌های سراسر کشور قرار می‌گیرد.

این صفحه را به اشتراک بگذارید داغ کن - کلوب دات کام
نظرات ()
تاریخ : 1393/06/29

سایر صفحات سایت

تعداد صفحات : 11
1 2 3 4 5 6 7 ...

تبلیغات

نظرسنجی

ازصدای چه سازی خوشتون میاد
جستجو

تبلیغات 2

درباره وبلاگهرگونه پیشنهادات وانتقادات خود
را ازطریق جیمیل ویا سامانه پیام کوتاه اطلاع دهید.
ممنون ازهمه بازدیدکنندگان عزیز
..................................
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی
................................

هرگز دلم از یاد تو غافل نشود
گر جان بشود مهر تو از دل نشود
افتاده ز روی تو در آیینهٔ دل
عکسی که به هیچ وجه زایل نشودمدیر وبلاگ : سه تار .