وبلاگicon

سه تار - بزرگداشت استاد فقید «فرامرز پایور» برگزار می‌شود

بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما

بزرگداشت استاد فقید «فرامرز پایور» برگزار می‌شود

دسته بندی: اخبارموسیقی،

مراسم بزرگداشت زنده یاد «فرامرز پایور» آهنگساز و نوازنده سنتور، امشب (شنبه ۱۹ دی) با همکاری مرکز اسناد کتابخانه ملی و موسسه شهر آفتاب، با سخنرانی و پیام هایی از عبدالوهاب شهیدی، نادر گلچین و حسن ناهید و همچنین اجرای گروه سروش در سالن کتابخانه ملی شیراز برگزار می شود.

فرامرز پایور

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، برای سخنرانی در این برنامه از عبدالوهاب شهیدی، نادر گلچین و حسن ناهید دعوت شده که شهیدی و گلچین به دلیل وضعیت جسمی نامناسبشان امکان حضور را نداشتند که هر یک پیامی درباره استاد پایور برای این مراسم ارسال کرده اند که خلال برنامه پخش خواهد شد. همچنین حسن ناهید نیز به سخنرانی خواهد پرداخت.

در این مراسم به نقش مهم استاد پایور در بازسازی تصانیف قدما اشاره خواهد شد که طی آن نمونه هایی از این آثار برای حاضران در سال پخش می شود. همچنین در بخش دیگری از این برنامه گروه«سروش» که سابقه برگزاری کنسرت با استاد پایور را دارد نیز به اجرای قطعاتی خواهد پرداخت. این گروه برنامه اش را در دو بخش دستگاه شور و آواز افشاری اجرا می کند.

گروه «سروش» را در این اجرا مسعود نامداری (کمانچه)، ارسلان تجویدی (قیچک)، مسعود قاسمی (کمانچه دوم)، ستار سلطان فر و مسعود مصلی نژاد (تار)، مهدی زارع (تار باس)، علیرضا صدیقی نسب (سنتور باس)، صادق شریعتی (تنبک)، آرش بیات (عود) و مسیح افقه (سنتور) تشکیل می دهند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید داغ کن - کلوب دات کام
نظرات ()
تاریخ : 1394/10/19

نظرات

تبلیغات

نظرسنجی

ازصدای چه سازی خوشتون میاد
جستجو

تبلیغات 2

درباره وبلاگهرگونه پیشنهادات وانتقادات خود
را ازطریق جیمیل ویا سامانه پیام کوتاه اطلاع دهید.
ممنون ازهمه بازدیدکنندگان عزیز
..................................
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی
................................

هرگز دلم از یاد تو غافل نشود
گر جان بشود مهر تو از دل نشود
افتاده ز روی تو در آیینهٔ دل
عکسی که به هیچ وجه زایل نشودمدیر وبلاگ : سه تار .