وبلاگicon

سه تار - هم‌صدایی هنرمندان موسیقی برای مبارزه با بیماری ابولا

بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما

هم‌صدایی هنرمندان موسیقی برای مبارزه با بیماری ابولا

دسته بندی: اخبارموسیقی،
گروه "Band Aid 30" که به رهبری باب گلدف (همان خواننده‌ای که نقش پینک را در فیلم "دیوار" آلن پارکر بازی کرد) شکل گرفته یک گروه موسیقی با انگیزه فعالیت خیریه برای مبارزه با بیماری ابولا در آفریقاست.بی.بی.سی نوشت: این قطعه در مدت یک هفته توانست 320 هزار نسخه فروش کند و موفق ترین تک آهنگ سال 2014 میلادی لقب بگیرد.

گروه "Band Aid 30" که تا کنون تنها تک آهنگ "می‌دونی این کریسمسه؟" را منتشر کرده اند متشکل از 20 هنرمند صاحب نام عرصه موسیقی است که از میان آنها می توان به بونو (خواننده گروه یوتو)، شینید اوکانر، پالوما فیت، کریس مارتین (خواننده گروه کلدپلی)، ریتا اورا و اد شرین اشاره کرد.

باب گلدف که رهبری این فعالیت خیریه را بر عهده داشته یک فعال اجتماعی بسیار محبوب و مشهور است. او متمرکز بر مشکلات قاره آفریقاست و تاکنون 2 رویداد بزرگ موسیقایی برای یاری رساندن به این قاره فقیر را رهبری کرده است. اولی در سال 1984 با عنوان "لایو اید" برگزار شد که طی آن بیش از 50 ستاره و چهره شاخص موسیقی آن دوره از گروه کویین گرفته تا باب دیلن، تبنا ترنر، کارلوس سانتانا، گروه رولینگ استونز و ... را گرد هم آورد تا برای مبارزه با بیماری ایدزه در آفریقا فعالیت کند.

رویداد دوم با نام "لایو 8" در سال 2005 رخ داد. او به شکلی هماهنگ در 5 شهر در 5 قاره کنسرتی 24 ساعته برگزار کرد که بیش از 200 هنرمند مشهور موسیقی در این 4 قاره روی صحنه رفتند. این برنامه هم در کنار نشست سران 8 کشور صنعتی دنیا برگزار شد که قرار بود درباره بخشیدن بدهی آفریقا توافق کنند.

گلدف که مدت‌هاست فعالیت اجرایی موسیقی اندکی دارد و بیشتر در حال فعالیت اجتماعی است برای مبارزه با بیماری ابولا در آفریقا هم پیش‌قدم شده تا بار دیگر نظرها را به این قاره معطوف کند.

گلدف قطعه می‌دونی این کریسمسه؟" را  اولین بار در سال 1984 همزمان با برنامه "لایواید" ارائه کرد. این قطعه توسط خودش و مید ایور برای آفریقا ساخته شد بود و توانست در هفته اول یک میلیون نسخه فروش برود که رکورد غریبی بود. در سال 2012 هم این قطعه با اجرای برگزیدگان برنامه "ایکس فکتور" در هفته اول 490 هزار نسخه فروش رفت. این صفحه را به اشتراک بگذارید داغ کن - کلوب دات کام
نظرات ()
تاریخ : 1393/09/4

نظرات

تبلیغات

نظرسنجی

ازصدای چه سازی خوشتون میاد
جستجو

تبلیغات 2

درباره وبلاگهرگونه پیشنهادات وانتقادات خود
را ازطریق جیمیل ویا سامانه پیام کوتاه اطلاع دهید.
ممنون ازهمه بازدیدکنندگان عزیز
..................................
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی
................................

هرگز دلم از یاد تو غافل نشود
گر جان بشود مهر تو از دل نشود
افتاده ز روی تو در آیینهٔ دل
عکسی که به هیچ وجه زایل نشودمدیر وبلاگ : سه تار .