وبلاگicon

سه تار - موسیقی از پرخاشگری جوانان می‌کاهد

بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما

موسیقی از پرخاشگری جوانان می‌کاهد

یک کارشناس موسیقی در استان خراسان جنوبی با بیان این‌که چشم‌انداز موسیقی در این استان بسیار روشن است، گفت: استان ما هم در بعد اپراتوری و هم در ابعاد دیگر، یکی از پراستعدادترین استان­‌ها در زمینه­‌ی موسیقی است.

هادی محسن­‌زاده، به قدمت طولانی موسیقی سنتی در این استان اشاره و اظهار کرد: موسیقی سنتی با چند دهه قدمت و موسیقی کلاسیک نیز با 20 سال قدمت از جایگاه ویژه­‌ای در این استان برخوردار است. با توجه به این‌که به موسیقی پاپ در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 به خوبی بها داده شد، چشم­‌انداز موسیقی در این استان بسیار روشن است.

وی درباره‌ی جایگاه موسیقی بین دانشجویان، تصریح کرد: من در تمام سال­‌هایی که موسیقی کار کرده­‌ام، بیشترین ارتباط را با دانشجویان داشته­‌ام و به جرأت می‌توانم بگویم جایگاه موسیقی بین دانشجویان، رفیع است.

محسن‌زاده با بیان این‌که هنرمندان زیادی در کسوت دانشجو به استان خراسان جنوبی می­‌آیند، گفت: من از مسوولان می‌خواهم تا با کانالیزه کردن آن‌ها به‌نحو احسن از استعدادهای‌شان استفاده کنند.

این کارشناس موسیقی به لزوم تشکیل کانون‌های موسیقی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: اهمیت موسیقی در زندگی روزمره ایجاب می‌کند که در همه‌ی اماکن، بخصوص اماکن آموزشی به این امر توجه کنند.

او اظهار کرد: تحقیقات نشان می‌دهد که اگر موسیقی در دروس کودکان گنجانده شود، میزان خشونت و پرخاشگری در جوانان جامعه کم می‌شود.

محسن‌زاده بر لزوم توجه به بحث موسیقی در دانشگاه‌ها و سایر مقاطع آموزشی تأکید کرد و گفت: وجود کانون‌های موسیقی در دانشگاه‌ها باعث پرورش استعدادهای دانشجویی می‌شود.

او به برگزاری شب موسیقی در دانشگاه صنعتی بیرجند اشاره کرد و گفت: برگزاری این محافل در تقویت نخبگان موسیقی و ایجاد نشاط در دانشگاه می‌تواند موثر باشد.

وی اظهار کرد: نباید اجازه داد که حواشی موجب دلسردی شود. بنابراین باید دانشجویان علاقه‌مند به موسیقی با پشتکار و جدیت این هنر اصیل را دنبال کنند.

محسن‌زاده درباره‌ی سابقه­‌ی هنری‌اش توضیح داد: حدود 23 سال است که در حوزه‌ی موسیقی کار می­‌کنم و در زمینه‌ی ساخت آهنگ، برنامه، ترانه‌سرایی و … با اداره‌ی فرهنگ و ارشاد استان، صداوسیمای استان و اداره‌ی آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی همکاری داشته­‌ام. در انجمن نمایش نیز به‌عنوان کارگردان و بازیگر فعالیت کرده‌ام.


منبع: ایسنا

این صفحه را به اشتراک بگذارید داغ کن - کلوب دات کام
نظرات ()
تاریخ : 1393/08/8

نظرات

تبلیغات

نظرسنجی

ازصدای چه سازی خوشتون میاد
جستجو

تبلیغات 2

درباره وبلاگهرگونه پیشنهادات وانتقادات خود
را ازطریق جیمیل ویا سامانه پیام کوتاه اطلاع دهید.
ممنون ازهمه بازدیدکنندگان عزیز
..................................
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی
................................

هرگز دلم از یاد تو غافل نشود
گر جان بشود مهر تو از دل نشود
افتاده ز روی تو در آیینهٔ دل
عکسی که به هیچ وجه زایل نشودمدیر وبلاگ : سه تار .